Pompy ciepła, kotły C.O.: 889 814 038 Kotły C.O.: 602 873 290

Pompy ciepła Hegam HPC R290

NOWOCZESNA POMPA CIEPŁA HEGAM HPC R290

UNIKALNA TECHNOLOGIA GRZEWCZA TWOJEGO DOMU
Sezonowe COP
Grzanie
Chłodzenie
Ogrzewanie podłogowe
Ogrzewanie grzejnikowe
Ciepła woda
Norma ISO
Aplikacja mobilna
wi-fi
Zdalne sterowanie serwisu

ZALETY ZASTOSOWANIA CZYNNIKA CHŁODNICZEGO R290:

ZALETY POMPY CIEPŁA HEGAM HPC R290:

Ekologia:

Pompa ciepła HEGAM HPC R290 wykorzystuje odnawialne źródło energii, jakim jest powietrze atmosferyczne, ponadto zastosowany innowacyjny czynnik chłodniczy R290 (propan) pozwala zredukować zarówno zużycie energii elektrycznej, jak i emisję szkodliwych substancji powstających w wyniku ogrzewania domostw przy użyciu paliw kopalnych.
Ekologiczny czynnik w pompie ciepła HEGAM HPC R290 to o około 75% mniejsza objętość czynnika chłodniczego w układzie, bardzo niski wskaźnik tworzenia efektu cieplarnianego (GWP=3) oraz specyficzne właściwości termodynamiczne.

Wysoka temperatura:

Pompa ciepła HEGAM HPC R290 to innowacyjne urządzenie. Autorskie rozwiązania sprawiły, że pompa HEGAM HPC R290 z czynnikiem chłodniczym R290 (propan) pracuje przy temperaturach otoczenia do -30ºC, utrzymując wysokie parametry grzewcze. HEGAM HPC R290 to pompa wysokotemperaturowa, podgrzewająca wodę C.O. i C.W.U. do 75ºC, więc z powodzeniem może być wykorzystana zarówno do budynków nowych, jak i modernizowanych. Estetyczna obudowa i nowatorski design umożliwiają wkomponowanie urządzenia w otoczenie budynków o rozmaitych stylach elewacji.

Kompleksowe rozwiązania:

Wykorzystanie elementów uzupełniających, jak bufor C.O. i C.W.U., stwarza kompletny system zasilania budynku zarówno w ciepło, jak i chłód.

W pompie ciepła HEGAM HPC R290 typu powietrze – woda to pompa, monoblok, cały czynnik chłodniczy został zawarty w jednostce zewnętrznej, co powoduje, że nie ma konieczności prowadzenia instalacji z czynnikiem chłodniczym wewnątrz budynków. Połączenie monobloku z elementami instalacji wewnątrz obiektu odbywa się w oparciu o instalację hydrauliczną (wodną lub glikolową). Jest to bardzo ważne zarówno ze względów bezpieczeństwa, jak i łatwości montażu oraz serwisu.

Technologia inwerterowa:

Technologia inwerterowa zawiera się w jednostce zewnętrznej. Technologia ta stanowi pewnego rodzaju przyspieszenie w funkcjonowaniu urządzenia, podobnie, jak przyspieszenie uzyskiwane przy naciskaniu pedału gazu w samochodzie. Działanie inwertera zależy od wydajności niezbędnej do schłodzenia lub ogrzania pomieszczenia. Inwerter zwiększa swoją moc stopniowo. Funkcjonowanie jednostki bez technologii inwerterowej wiąże się z uruchomieniem urządzenia na pełnej mocy, podobnie jak podczas załączania i wyłączania lampy.  

Zalety technologia inwerterowej:

Zdalne sterowanie wi-fi i aplikacja na urządzenia mobilne:

Steruj swoją pompą ciepła z dowolnego miejsca na świecie.
Pompy ciepła HEGAM HPC R290 są wyposażone w wyjątkowy sterownik, dzięki któremu zyskują bezobsługowość oraz znika potrzeba stosowania dodatkowych modułów Wi-Fi. Wszystko dzięki aplikacji „Smart Life” i ustawieniom temperatur i pozostałych parametrów. Nie musisz już pamiętać o niczym więcej, aby cieszyć się domowym komfortem. Aplikacja „Smart Life” steruje pompą ciepła w pełni automatycznie, jest wyjątkowo prosta i intuicyjna w obsłudze dla użytkownika.

Krzywe grzewcze dla funkcji ogrzewania i chłodzenia:

Krzywa grzewcza jest zależnością występującą między temperaturą zasilania instalacji grzewczej, a temperaturą powietrza panującą na zewnątrz. Krzywa grzewcza określa, do jakiej temperatury pompa ma podgrzewać wodę, przy danej temperaturze zewnętrznej.

W przypadku pompy ciepła HEGAM HPC R290 krzywa grzewcza jest regulowana automatycznie i posiada aż 8 różnych rodzajów krzywych do wyboru. Omawiane krzywe grzewcze zostały zaprojektowane fabrycznie, dzięki czemu użytkownik nie musi sam ustawiać ich wartości – użytkownik wybiera jedynie żądaną, najbardziej dopasowana dla jego budynku, krzywa grzewczą z listy ośmiu krzywych grzewczych.

W pompach ciepła HEGAM HPC R290 możemy ponadto wybrać typy krzywych grzewczych dla ogrzewania grzejnikowego (krzywe wysokotemperaturowe), jak i ogrzewania podłogowego (krzywe niskotemperaturowe). Dodatkowo takie same typy krzywych grzewczych możemy wykorzystać również dla funkcji chłodzenia. Dzięki zastosowaniu tak zaawansowanej technologii regulacji temperatury zasilania układu centralnego ogrzewania, użytkownik nie ma najmniejszego problemu z dostosowaniem temperatur dla budynku nowego, jak i modernizowanego.

Zdalny podgląd pracy urządzenia dla instalatora:

Dodatkowa opcja, która została zaprojektowana w pompach ciepła HEGAM HPC R290 to opcja zdalnego podglądu pracy urządzenia dla instalatora lub dział techniczny. Pozwala ona na monitorowanie instalacji, wprowadzanie aktualizacji online oraz zdalne usuwanie awarii lub błędnej pracy pompy ciepła (w większości przypadkach nie jest spowodowane awarią urządzenia, a błędną nastawą parametrów pracy przez użytkownika). Taka forma zastosowanej technologii pozwala zaoszczędzić czas instalatora lub działu technicznego, ograniczyć koszty dojazdu związane z błędną nastawą sterownika, zapewnia komfort dla użytkownika, który ma zapewnioną stałą kontrolę urządzenia przez dział techniczny. To także wygodny kanał komunikacji, gdy wymagana jest interwencja działu technicznego.

Klasa efektywności energetycznej A+++

Wszystkie urządzenia HEGAM HPC R290 mają najwyższą klasę efektywności energetycznej A+++, przy temperaturze zasilania 55oC, potwierdzoną badaniami ErP, według normy unijnej (EU) Nr 811/2013. Najwyższa klasa efektywności energetycznej A+++ pozwala na niskie zużycie energii elektrycznej, a tym samym zapewnia dużą efektywność pracy urządzenia. Dodatkowo najwyższa klasa efektywności energetycznej A+++ pozwala na uzyskanie konkurencyjnych parametrów sprawnościowych COP (ang. Coefficient of Performance) i SCOP (ang. Seasonal Coefficient of Performance), które odgrywają kluczową rolę w wydajności cieplnej urządzenia względem zużycia energii elektrycznej.

Do pobrania:

Katalog pomp HegamR290
Ulotka
Tabela parametrów
DTR
Tabela parametrów rozszerzona
Kody błędów sterownika
Klasa energetyczna A+++
Klasa energetyczna A+++
Klasa energetyczna A+++