Pompy ciepła, kotły C.O.: 889 814 038 Kotły C.O.: 602 873 290

Palnik Kipi

Innowacyjny palnik z obrotową komora spalania, który zrewolucjonizował rynek biomasy energetycznej.

Dzięki opatentowanym technologiom rozwiązuje kluczowe problemy z eksploatacja urządzeń grzewczych zasilanych pelletem i jest niemalże bezobsługowy, wyjątkowo oszczędny i ekologiczny. Palnik obrotowy ROTARY jest pierwszym tego typu palnikiem na rynku. Technologia ta chroniona jest patentem Urzędu Patentowego RP. Aktualnie w naszej ofercie znaleźć można palniki o mocach od 3 do 350 kW.

Wyróżnia go praca tylko na wentylatorze wyciągowym. Gwarantuje to zwiększenie efektywności energetycznej i łatwiejszą regulację palnika oraz bezpieczeństwo pracy urządzenia. Ponadto cechuje go utrzymanie stałych parametrów ilości dozowanego paliwa, zmniejszenie współczynnika lambda poprzez zastosowanie kanały świetlnego fotodetektora oraz zastosowania systemu recyrkulacji spalin.

Komora paleniskowa, obracając się oczyszcza się z popiołów i żużli, dzięki temu palnik cały czas pracuje efektywnie, bez spadków mocy i nigdy nie dochodzi do jego zapychania się. W palniku zastosowano również system podziału powietrza na pierwotne i dopalające, co gwarantuje skuteczne spalanie pelletu, nawet jeśli jego jakość jest spoza klasyfikacji DIN. Autorskie rozwiązanie łożyskowania oraz starannie wykonana komora paleniskowa dbają natomiast o zachowanie najwyższych parametrów trwałości..